Adet Söktürücü Bitkiler

Kadınların adet döngüsü, stres, mevsim geçişi gibi faktörlerden etkilenerek düzensizlik gösterebilmektedir. Ara sıra dış etkenlerden dolayı oluşan bu düzensizlik ve adet gecikmeleri normal kabul edilmektedir. Mevsim geçişi, hava değişimi, stres, beslenme değişikliği, ilaç kullanımı gibi birçok etken adet gecikmesi nedenleri arasında yer almaktadır.

Kadın doğum uzmanları hiçbir sorun olmadan kendilerine adet gecikmesi ile ulaşan kişilere, adet söktürücü ilaçlar tavsiye etmektedir. İlaç kullanmak istemeyen kişiler ise bu durumda adet söktürücü doğal bitkiler kullanmayı tercih etmektedir.

Maydanoz Suyu

Doğal antibiyotik bitkiler sıralamalarında ilk sıralarda maydanoz suyu yer almaktadır. Vücut için çok faydalı olan maydanoz suyu çeşitli sebeplerden dolayı tüketilmektedir. Kadınlar zayıflama ve adet söktürme, iltihaplardan arınma gibi sebeplerle maydanoz suyu tüketimini tercih etmektedir.

Adet söktürmede hızlı ve etkili olan maydanoz suyu ile adet söktürme gebelik şüphesi olan kadınlara tavsiye edilmemektedir.

Maydanoz Suyu
Maydanoz Suyu

Soğan Suyu

Yumurtalıklarda oluşan iltihaplarda, çocuk sahibi olmak isteyen kişilerde soğan suyu tüketimi görülmektedir. Kadın sağlığına oldukça faydalı olan soğan suyu ile adet söktürme birçok kadın tarafından denenen bir yöntem olarak bilinmektedir.

Kadınlar soğanı kabuklarıyla kaynatıp ılıtarak tüketmekte, bu yöntem soğan suyu olarak bilinmektedir. Adet söktürmede etkili bu yöntem, uygulamadan kısa bir süre sonra yanıt vermektedir.

Soğan Suyu
Soğan Suyu

Kekik Çayı

Günlük hayat içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı tüketilen kekik çayı, adet söktürmeye de yardımcı olmaktadır. Günlük bitki çayı olarak kullanıldığında hiçbir yan etki göstermeyen bu bitkisel çay, demir eksikliği tedavisi için de tüketilmektedir.

Adet gecikmesi yaşandığında tüketildiğinde şişkinliği alma ve adet olmaya yardımcı etki göstermektedir.

Kekik
Kekik
Kişniş Tohumu

Doğrudan etki gösteren bitkisel içerik arayan kişilerin tercih ettiği yöntemlerden biri de kişniş tohumu olarak bilinmektedir. Sorun yaşamadan adet gecikmesinin engellenmesine yardımcı olan kişniş tohumu, birçok kadın tarafından kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir.

Kişniş Tohumu
Kişniş Tohumu
Zerdeçal

Kadınlarda oluşan hormonal düzensizlikleri düzenlemede de etkili olan zerdeçal, adet söktürücü olarak kullanılan bitkiler arasında görülmektedir. Adet düzensizliklerine karşı kullanıldığında da olumlu etki verildiği bilinen zerdeçal, doğal adet söktürücüler arasında hızlı sonuç vermektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*