Doğal Tüy Dökücü Tavsiyeleri

İstenmeyen tüyler, her kadının en büyük dertleri arasında yer almaktadır. Birçok kadın tüylerinden kurtulmak için çeşitli yöntemler denemektedir. Özellikle yaz aylarında daha çok sıkıntı yaratan istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır.

Doğal Tüy Dökücü
Doğal Tüy Dökücü

Sağlık açısından doğal yöntemleri denemek isteyen, kimyasal ürünleri vücudunun çeşitli bölgelerinde kullanmak istemeyen kadınlar, doğal tüy dökücü yöntemleri konusunda araştırma yapmaktadır. Evde bulunan ve rahatlıkla aktarlardan, marketlerden temin edilebilecek yöntemler ile istenmeyen tüylerden kurtulmak, azalmasını sağlamak mümkün olmaktadır.

Limon – Tuz Karışımı

İstenmeyen tüylerden kurtulma denilince doğal yöntemlerin başında limon tuz yöntemi ile tüylerden kurtulmak gelmektedir. Bu yöntem tüylerden kurtulmaya ve düzenli kullanımda ciddi oranda azalmasına yardımcı olmaktadır.

Limon-Tuz İle Tüy Dökme
Limon-Tuz İle Tüy Dökme

Bu yöntemin uygulanması için öncelikle bölgedeki tüylerin alınması gerekmektedir. Limon tuz karışımı kullanılırken asıl amaç, istenmeyen tüylerin daha az çıkmasının sağlanmasıdır. Hassas ciltlerde yanmaya neden olabilen bu yöntem uygulanırken dikkatli olunması gerekmektedir. En fazla 15 dakika ciltte bekletilmelidir.

Yüz Bölgesi İçin Yumurta Akı

Yüzde oluşan tüylenmeler kadınları rahatsız etmektedir. Birçok kadının şikayetçi olduğu ayva tüylerinde dahi yumurta akı ile istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi etkili olmaktadır. Yumurta akının tüyleri beslediğine dair bir şehir efsanesi olsa da evde uygulanan tüy dökme yöntemleri arasında en başarılı yöntemler arasında yer almaktadır.

Yumurta Akı İle Tüy Dökme
Yumurta Akı İle Tüy Dökme

Yumurta akını tüylerden kurtulmak için uygulamada az miktarda toz şeker, mısır unu ile karıştırılması gerekmektedir. Tüylenme olan bölgelere ince bir maske şeklinde uyguladıktan sonra kuruması beklenir. Ardından su ile yıkanarak temizlenir. Haftada 4 kez uygulandığında tüylenmelere karşı etkili olduğu gözlemlenmektedir.

Zerdeçal Yöntemi

Kılların yoğun olduğu bölgelerde etkili sonuç vermeyen zerdeçal ile tüylerden arınma yöntemi, az tüylenme problemi olan bölgelerde etkili sonuç vermektedir. Bu etkiden faydalanmak için düzenli olarak kullanılması önerilmektedir.

Zerdeçal İle Tüy Dökme
Zerdeçal İle Tüy Dökme

2 çay kaşığı zerdeçal, su veya süt ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Tüylerden arındırılmak istenilen bölgeye sürüldükten sonra maksimum 20 dakika bekletildikten sonra temizlenir. Karışımı temizlerken ılık su kullanmaya dikkat etmek gerekmektedir. haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında azalma gözle görülür seviyede olmaktadır.

 

 

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*