Gelin Başı Modelleri

Kış günlerinin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde düğün planlamaları yapılmaya başlandı bile. Konsept, kına gecesi, düğün yapılacak yer gibi karar verilmesi gereken çeşitli konular varken; saç tasarımı zaman zaman en sona kalabilir.

gelin başı modelleri
Gelin Başı Modelleri

2017 gelinlerinin, karar vermesini kolaylaştıracak gelin başı modelleri bu nedenle yazımızın ana konusu olacak….

Saç Örgüsü

2016’da başlayan saç örgüleri bu sezonda da favori modellerden birisi durumunda. Üstelik uzun yıllar daha gözde bir model olmaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle de son zamanlarda usta kuaförlerin elinden çıkan değişik saç örgüleri, modelin yerini daha da sağlamlaştırmasını sağladı.

saç tipine göre gelin başı
Saç Tipine Göre Topuz

Özellikle başın bir o yanına bir bu yanına giden, başın çevresinde zikzaklar çizen ya da başı çevreleyen saç örgüsü modelleri oldukça ilgi görüyor.

Bir de elbette balık sırtı, Fransız örgüsü, gevşek örgü gibi çeşitlemeler ile favori gelin başı modelleri arasında saç örgüsü, uzun süre kalacak gibi sanki…

türbanlı gelin başı
Tesettür Gelin Başı

Topuzlar

Gelin deyince ilk akla gelen saç modellerindendir topuzlar. Ama 2017’de o bildiğimiz, başa iyice yapışmış gibi görünen topuzlar yok düğünlerde. Aksine topuzlar son derece gevşek ve rahat. O kadar ki; sanki evde yapılıvermiş gibi sağdan soldan sarkan perçemler bile görülüyor.

Tabii topuz çeşitlemesi de denilince karma saçlar dikkat çekiyor. Yani saç örgüleri ile detaylandırılmış, gevşek topuzlar gelin başlarında görmeye en çok alışacağımız modeller olacak 2017’de.

Popüler Aramalar:

  • gelin başı

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*