Giysilerimizin Uzun Süre Kalıcı Kalmasını Sağlamanın Sırları

Özenerek ve severek aldığımız giysilerimiz zaman içinde solmakta, yıpranmakta ve eski canlılığını yitirmektedir. Giysilerimizin uzun süre kalıcı kalmasını sağlamanın sırları olarak bu yazımızda sizlere bazı tüyolar vererek bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Böylece nice emek ve para harcayarak satın aldığınız kıyafetlerinizi çok daha uzun yıllar aynı canlılıkta ve yenilikte kullanmaya devam edebilirsiniz.

Giysileri Uzun Süre Nasıl Kullanırım
Giysileri Uzun Süre Nasıl Kullanırım

Bazı pratik bilgiler sayesinde eşyalarınız çok daha uzun yıllar aynı kalıcılıkta olabilir ve çok daha uzun süre eşyalarınızı aynı kalitede kullanmanız mümkün olabilir. Evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle giysilerinizin ömrünü arttırabilir ve çok daha uzun süre giysilerinizi aynı kalıcılıkla giymeye devam edebilirsiniz.

Giysilerin Kalıcılığını Sağlamak
Giysilerin Kalıcılığını Sağlamak

Giysileriniz Renklerinin Solmaması İçin Neler Yapılabilir?

Yeni alınan giysiler giyildikçe ve sık yıkandıkça zamanla renkleri solmaya başlar. Özellikle yanlış yıkama ile eşyalarınızın renklerinin solması daha hızlı bir şekilde olacaktır. Giysilerinizin renklerinin solmaması için yapılacaklar olarak öncelikle satın aldığınız giysinin yıkama talimatını iyi okuyun. Hangi sıcaklıkta nasıl yıkanması gerektiğini iyi öğrenin. Hassas ve nazik kıyafetler 30 dereceden fazla sıcaklıkta yıkanırsa renkleri çabuk solar. Bu giysilerin 30 derecede yıkanması daha uygundur. Bazı kıyafetler sadece kuru temizleme ihtiyacı isteyebilir. Bu giysiler makine da yıkanırsa kötü olabilecekleri için kuru temizleme yapılması daha uygun olabilir. Bu şekilde tüm giysilerin yıkanma talimatlarına dikkat ederek daha uzun süreleri olmalarını sağlayabilirsiniz.

Giysileri Uzun Süre Kullanmak İçin
Giysileri Uzun Süre Kullanmak İçin

Giysilerinizi Yıkarken Bazı Püf Noktaları

Giysilerinizi yıkamadan önce bazı püf noktalarını uygulamanız giysilerinizin daha iyi daha iyi bir şekilde kalıcılıklarını arttırabilir. Giysilerinizi yıkarken püf noktaları olarak şunları yapabilirsiniz.

Giysiler İçin Püf Nokta
Giysiler İçin Püf Nokta
  • Her giysinizi yıkama talimatına uygun şekilde yıkayın.
  • Kot pantolonların renklerinin solmaması ve ilk alındığı gibi renginin sabitlenmesi için tuzlu suda bir süre beklettikten sonra yıkama işlemi yapınız.
  • Beyazlarınız daha beyaz olarak yıkanması için tuz ya da karbonat deneyebilirsiniz.
  • Kaliteli sıvı deterjanlar ile giysileriniz yıkamak renklilerinizin daha canlı olmasını sağlayabilir.
  • Makinanızı en az 3 ayda bir elma sirkesi ile yıkamanız makinanızdaki kireç ve tortuyu yok edecektir. Böylece temizlenen makinanızda yıkanan çamaşırlarınız daha temiz olacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*