Makyaj Hileleri ve Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bakımlı ve hoş görünmek adına birçok işlem yapabilirsiniz. Ama bir bayanın en büyük silahının makyaj olduğunu asla unutmayın. Günlük makyaj uygulaması kesinlikle önemli olan ve sizi aynı zamanda rahatsız etmeyecek şekilde yapılmalı ve uygulanmalıdır. Etkinlik veya ofis ortamındayken kaşımı bozuldu, rimelim mi aktı gibi sorunlar ile uğraşmamanız adına gündüz makyajı oldukça hafif ama etkileyici şekilde yapılabilmelidir.

gündüz makyajı nasıl yapılır

Gündüz makyajında hangi tonlar tercih edilmeli?

Vazgeçmeyeceğiniz renkler bej, kahve ve şeftali tonları olmalı. Bu tip renkleri gündüz ideal şekilde her kıyafet ve saç tonu ile rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İşin içine daha fazla renk girdiğinde ortalık biraz karışacaktır.

Gündüz makyajını nasıl uygularsınız?

Etkin ama hafif bir gündüz makyajı için öncelikle öncelikle fondöten seçiminiz önemlidir. Cilt sorunlarınız yok ise sadece yağlı ve parlak görünen yerleri örtmek amacı ile pudra kullanabilirsiniz. BB ya da CC kremler çok daha etkin sonuç alabileceğiniz günlük bakım kremleri içinde yer alırlar. Özellikle leke sorununuz varsa bu kremleri hafif ama cilt tonu dengeleyici olarak kullanıp üzerine pudra ile rötuş atabilirsiniz.

Göz makyajınız mümkün oldukça sade olmalı. Ama gözünüzü de belirginleştirmelisiniz. Bej tonu bir farı komple göz kapağınıza sürüp, kahve tonlarda bir far ile göz kapağınızın ek çizgisini belirgileştirip gölgelendirme yapabilirsiniz. Bu şekilde etkin bir göz makyajı yapmış olursunuz. Ardından rimelinizi sürün. Eyelener çekerken abartıya kaçmadan gözünüze uygun olan ve fazla kuyruğu olmayan bir çizim yapın. Eyeliner ile kirpik arasında boşluk olmamasına özen gösterin.

Gelelim dudaklara, mümkün oldukça açık tonlar, mat rujlar ya da hafif bir parlatıcı dudaklarınızı gündüz makyajı için hazırlamaya yetecektir. Allık olarak şeftali tonlarının açığını veya pembeyi tercih ederek dudak kenarlarından ve burundan iki parmak mesafe koyarak uygulama yapabilirsiniz.

  1. Gece makyajını gündüz makyajı gibi yapan kadınlar var. Parmak kadar eyeliner sürüp yanaklarını allığa sokup çıkaran.. Hayırlısı tabi..

  2. makyajinizi Aydınlık bir yerde yapılmalısiniz; Gündüz makyajı; gün ışığında, gece makyajı; iyi aydınlatılmış bir yerde.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*