İbrahimli Antep Sosyete Pazarı

Eski zamanlarda pazarcılık başlı başına bir sektör olarak yer alıyordu. Kıyafetin yanında mutfak aletleri, kozmetik ürünleri, bijuteri, parfümler, oyuncaklar, çanta… Kısacası ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bu Pazar içerisinde kolayca bulabilirsiniz. Pazarlar, genel olarak bulundukları semtin ya da kuruldukları günün adını almaktadır. Alışveriş merkezlerinin ya da private shopping internet adreslerinin yaygınlaşmasıyla eski popülerliğini kaybetmiş olan pazarlara gidecekseniz sabah erken saatlerde gitmenizi öneriyoruz. Öğle saatlerinde alışveriş yapmasanız bile sosyete pazarını gezmeye çok kişi gelmesinden dolayı çok kalabalık olmaktadır.

Antep Sosyete Pazarı
Antep Sosyete Pazarı

Herşeyi Bulabilirsiniz

Pazar içerisinde eskisi kadar ucuz olmamaktadır. Günümüzde her yerde pazar fiyatına her ürünü bulmak mümkündür. Yakın zamanda semt pazarları kaldırılıp yerine kapalı ve çok daha modern sabit pazarlar kurulması hedefleniyor. Birkaç semt pazarlarını ise nostalji olarak tutmaya devam edilecek. Çarşamba ve cuma pazarlarını İbrahimli mevkisine yakın oturanlar iyi bilir. Fakat bir de İbrahimli Batıkent’te öyle bir pazar yer alıyor ki pazar günleri sanki tüm Gaziantep şehrinin insanları burada gözüküyor. Fakat İbrahimli Antep Sosyete Pazarı farklı acı sosyetik kendileri içerisinde meyve sebze hariç her şeyin yer aldığı kredi kartlarının bile geçmeye başladığı ismi gibi müşterilerinin de sosyetik bulunduğu bir pazar olarak bulunmaktadır.

İbrahimli Antep Sosyete Pazarı
İbrahimli Antep Sosyete Pazarı

Semt Pazarları

Semt pazarları içerisinde her türden insana rastlayabilirsiniz. Sadece Gaziantep şehrinin ev hanımları ve işçi kesimi olmamaktadır. Pazar yerini dolduran kalabalık arasında emekli öğretmenlerden işten erken dönmüş olan kişilerin haftalık sebze-meyve alışverişini yaptığını görürsünüz.

Antep Sosyete Pazarı Saatleri
Antep Sosyete Pazarı Saatleri

Günümüzde size en yakın olan bir semt pazarına konuk olabilirsiniz. Yazıyı okuduğunuz zaman böyle yerler var mı diye kendinize sorabilirsiniz. Her semtin haftanın belli günleri içerisinde pazar yerinde satıcıların sesleri yükselmektedir. Eskisi gibi bağırmak serbest olmasa bile pazarlık edebilmenin, alışveriş ile beraber sıcacık bir sohbetin durağı olabilmektedir.

İbrahimli Sosyete Pazarı Butikleri
İbrahimli Sosyete Pazarı Butikleri

Her ürünün çeşidini bulmak mümkündür. Her tezgah ayrı bir renk cümbüşü olarak göze çarpar. Semt pazarları, babalarının yanında çalışan gençlerden yaşlılara kadar pek çok insanı bir arada barındırıyor. Bu pazarlar içerisinde, kendi eliyle üretmiş olduğu ürünleri satan köylü satıcılarla birlikte toptancı satıcılara da rastlayabilirsiniz.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*