Islak Saçlara Şekil Vermenin Pratik Yolları

Yaz demek, kadınlar için ıslak saç demektir. Yazın ıslak görünümlü saç modasının yanı sıra deniz, havuz sezonunun da açılması ile birlikte ıslak saçlarla geçirilen zaman uzamaktadır. Islak saçlara şekil vermek bazen problem haline gelebilmektedir. Ayrıca plajdayken kısıtlı imkanlarla şekil vermek ve sahilde bile şıklığı korumak kadınlar için zor olabilmektedir.

Islak Saça Şekil Verme
Islak Saça Şekil Verme

Islak saçlarla mükemmel görünmek için plajda kullanabileceğiniz saç hileleri bilmeniz günü kurtarmanız da yardımcı olabilmektedir. Saatler süren deniz sefasından sonra harika görünen saçlarla havuz partisine katılmak bu saç hilelerini öğrendiğinizde sizin için daha keyifli bir hale gelecektir.

Saçlar İçin Toplanma Zamanı

Islak saça hızlı bir şekilde şekil vermenin en pratik yolu yüksek topuz, ense topuzu veya at kuyruğudur. Islak saçlar başınıza yapışarak istenmeyen salaş bir görünüm oluşturabilmektedir. Bakımına düşkün kadınlar ıslak saçlarla dahi mükemmel görünmek için özen göstermektedir.

Islak Saça Şekil Nasıl Verilir
Islak Saça Şekil Nasıl Verilir

Plaj çantanıza lastik tokalar ve geniş dişli bir tarak koymayı unutmayın. Havuzdan, denizden sonra ıslak saçlarınızı şöyle bir tarayıp tepede topuz yaptığınızda şık bir görünüme anında kavuşabilirsiniz. Saçlarınız kısaysa ense topuzunu tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda at kuyruğu, yarım topuz modelleri de ıslak saçları daha şık, doğal göstermek konusunda başarılı olmaktadır. Saçlarınızı topladığınızda bir parça dağınıklık ıslak saçlarla daha doğal görünmenize yardımcı olacaktır.

Islak Saçlarda Deniz Dalgaları

Dalgalı saçlar, en doğal halleriyle bile kendilerine özgü o havaları korumayı başarmaktadır. Saçlarınızın denizden çıktıktan sonra belirgin dalgalara sahip olmasını istiyorsanız deniz sonrası şekil veren saç spreyleri yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. Islak saçlara birkaç fıs sıkıp güne devam ettiğinizde güneşin altında ışıldayan dalgalarınızda gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Islak Saç Yapımı
Islak Saç Yapımı

Saçlarınızı Örün

Örgü, en kurtarıcı modellerden bir tanesidir. Sıcak havalarda, sahilde ensenizi yakan saçlardan kurtulmanın en şık ve kolay yolu şık örgülerden geçmektedir. İster saçlarınız ıslanmadan önce saçlarınızı örerek rahat bir yüzme keyfi yaşayın, isterseniz ıslak saçlarla gelişi güzel bir örgü yapın. Aynı zamanda bu doğal örgülerin daha şık ve gösterişli durması için ıslak saçlarınızda saç aksesuarları kullanmayı ihmal etmeyin.

Saç Şekillendirme
Saç Şekillendirme

Popüler Aramalar:

  • dügünlük şal modelleri

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*