Kıvırcık Saç Bakımı

Kullanması zor saç tiplerinin ilk sırasında kıvırcık saç tipi yer almaktadır. Havalı bir görünüme sahip olan kıvırcık saçlar, bakım yapılmadığında büyük bir sorun haline dönüşmektedir. Şık duruşunu ve dalgalarının düzenli halinin korunması için düzenli olarak kıvırcık saça özel saç bakımı yapılması gerekmektedir.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?
Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Kıvırcık saç bakımında yıkamadan, maskelere kadar her detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bakımı düzenli yapılmayan kıvırcık saçlar, esnekliğini kaybederek karışık bir görünüm almaktadır. Bu saçlara şekil vermekte zor olduğundan, kıvırcık saçlar için düzenli bakım olmazsa olmaz olarak kabul edilmektedir.

Kuruyken Tarama

Kıvırcık saçların taranması zordur. Sık karıştığı için düzenli taranması önemlidir. Kıvırcık saçların yıpranmaması için nemliyken taranması gerekmektedir. Üstelik özel bir tarak tercih edilmesi gerekmektedir. Perma tarağı olarak da bilinen geniş dişli taraklar kıvırcık saçlar için uygundur.

Kıvırcık Saç Nasıl Kolay Taranır?
Kıvırcık Saç Nasıl Kolay Taranır?

Düzenli Yıkama

Kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar, en çok sık dolaşmasından yakınmaktadır. Banyo sonrasında özellikle uzun saatler açmak için uğraşmak gerekmektedir. Bu durumu engellemek için geniş dişli bir tarakla, suyun altında banyodan çıkmadan önce geniş dişli tarakla taranması dolaşmasını önlemede etkili olmaktadır.

Yıkama esnasında parmak uçlarıyla, saçları yumak yapmadan, masaj hareketleriyle yıkamak da kıvırcık saçların dolaşmasını engellemektedir.

Saça Özel Ürün Tercih Etmek

Şampuan, saç kremi, saç bakım ürünleri satın alırken içeriğine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. paraben, sülfat gibi zararlı maddeleri içermemesine dikkat edildiği gibi, saç yapısına uygun olması gerekmektedir. Bu ürünler arasında kıvırcık saça özel saç ürünleri satın alınmalıdır.

Dalgalı Saç Bakımı
Dalgalı Saç Bakımı

Saç bakım ürünleri satın alınırken aynı zamanda yağlı, kuru saçlara gibi özelliklerine de dikkat edilmesi en iyi sonucu almaya katkıda bulunmaktadır.

Kıvırcık Saç Maskesi

Bal ve jojoba yağı ile yapılan saç bakım maskeleri, kıvırcık saç bakım maskesi olarak en iyi sonuç veren maske olarak bilinmektedir. Doğal içerikli olduğu için, alerjisi olanların dışında herkes rahatlıkla bal ve jojoba yağı karışımından yapılan maske kıvırcık saçlara uygulanabilmektedir. Nem kazanmasını, parlaklığını korumasını sağlayan bu bakım maskesi, kıvırcık saçlara haftada bir kez düzenli olarak uygulanması tavsiye edilmektedir.

Kıvırcık Saça Bakma
Kıvırcık Saça Bakma

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*