Herkesin Yapabileceği 8 Adet Kolay Saç Modelleri

Saç bakımı insan için önemli bir konudur. Kimse bakımsız bir saçlarla dolaşmayı ve bu saçlarla dışarıya çıkmayı istemez. Saç bakımının ardından saç modelleri de bir kadının en çok önem verdiği işlerdendir. Biz size bu yazımızda kolaylıkla yapılan ve rahatça kullanabileceğiniz saç modellerinden bahsetmeye çalışacağız. Kolay saç modelleri içerisinde en çok tercih edileni kısa kesim saç modelidir.

Benim de ilk tercihim bu noktada olur. Çünkü zamanımız kısıtlı olması nedeniyle kendimize ayıracak çok vaktimiz olamayabilir ve bu açığı kapatmanın en iyi yolu kısa saç kullanımıdır. Kısa saç modeli yaptırarak olduğumuzdan daha genç ve hoş gösterebiliriz. Bu saç modelleriyle ilgili pek çok saç kesim modellerine rastlayabilirsiniz.

İçlerinde kısa küt kesimi kadınlar tarafından en çok tercih edilenidir. Kısa saç modeli kullanım açısından rahat olduğu için tercih edilen en kolay modellerdendir. Bunun yanı sıra uzun saç sevenler de pratik olabilecek örgü modellerini saçlarında deneyebilir.

(Galeri İçin Resimlere Tıklayın)

Kolay Okul Örgü Modeli

Saç modelleri arasında kolay okul örgü modeli kullanabileceğiniz kolay modellerdendir. Okula giderken uygulayabileceğiniz ve bir kaç dakika da yapabileceğiniz bir modeldir. Bu model ile okula farklı bir saç modeli ile gidebilir ve arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz. Uygulanması kolay ve pratiktir. Yandan başlarsınız örgüye ve dörtlü örerek kurdele şekli verirsiniz. Arkası da dağınık kalır. Bu model, evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Saç Modelleri

Bir Kadın için saç bakımı kadar saç modelleri de önemli bir konudur. Yüzlerce uygulanabilecek ve çeşitli yerlerde kullanabileceğiniz saç modellerine rastlamanız mümkündür. Topuz saç modeli, Küt saç modeli, örgü saç modeli, okul saç modeli, bukleli saç modeli, At kuyruğu modeli gibi pek çok saç modeli karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan pratik ve kolay olanlarını öğrenip siz de isterseniz kuaföre girmeden evinizde uygulayabilirsiniz. Böylece paranız da cebinize kalır. Uygulaması basit modelleri deneyebilir ve kullanabilirsiniz.

Saç Renkleri

Saçların modelleri yanı sıra saç renkleri de kadın için önemli olan başka bir konudur. Çoğu kadın farklı gözükmek için saçını belli aralıklarla boyatmayı sever. Böylece kendine biraz olsun güveni gelir. Kızıl, kahve, sarı olmak üzere üç temel ren genelde saçta kullanılır. Bunun dışında bu renklere yakın tonlar da uygulanır. Saç rengi kişinin ten rengine göre genelde seçilir. Örneğin esmer bir bayana sarı saçın nasıl duracağını siz hayal edin.

Hoş durma her halde. Açık tenli kadınlara ise hemen tüm renkler yakışabilir. Ama bu da her kadın için geçerli olmayabilir. Yüzünün şekli de etken olabilir. Kendinde değişiklik arzusu uyananlar genelde saçlarını kendi saç renklerinin dışında boyatmaya özen gösteriyorlar. Saç boyatırken de kaliteli ürün kullanmalıyız. Aşırı boyatarak saçımızı yıpratmak ta doğru değildir kanımca. Belli aralıklarla olabilir ama her zaman için doğru değil diye düşünüyorum. Saç boyası alırken de bitkisel olması saçımız için daha sağlıklı olabilir.

Saç Uzatma

Saçlarına model vermek isteyenler saç uzatma tekniği uygulayarak ta saçlarına şekil vermektedirler. Bunun için saçların hızlı uzamasına sebep olan ürünler de kullananlar vardır. Ama sağlığınız açısında doktora danışmadan bu ürünleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. Kısa saçtan sıkılıp farklı olmak isteyenler postij takarak ta saçlarını uzun gösterebilmektedirler.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*