Her Mekana Uygun 8 Adet Küt Saç Modelleri

Saç modelleri arasında birçok kişi tarafından tercih sebebi olan ve en çok kullanılan modellerden biri de küt saç modelleri olmaktadır. Bu modeller birçok kadın tarafından tercih edilir. Nedenine gelince kullanımı kolay ve pratik olmasıdır ve aynı zamanda sizi genç göstermesidir. Bu model ile olduğunuzdan çok daha genç ve hoş gözükebilirsiniz. Eğer yaşınız biraz ilerlediyse ve biraz daha genç gözükeyim diyorsanız bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

Kullanım açısından da çok pratik olması bu saç modeline ilgiyi artırıyor. Günümüz de buna ben de dahil olmak üzere çoğu kadın uzun zaman gerektiren uzun saçlarla uğraşmak istemiyor. Özellikle çalışan kadın kısa saçı tercih ediyor. Çünkü vakti dardır ve bir gün içerisine bir çok şey sığdırmak zorundadır. Bunun için tüt saç modeli tercih edilebilecek rahat saç modellerinden biridir.

(Galeri İçin Resimlere Tıklayın)

Saç Modelleri

En çok ilgi gören saç modelleri içerisinde küt saçtan bahsetmiştik. Saç modeli aslında bir kadının kendine olan değerini göstermesini de bir yoludur. Kendini aynı zamanda özgüvenli hissetmesinin de diğer bir formülüdür. Kadınlar kuaföre gidip saçının modelini değiştirdiği zaman bir bakıma kendini de değiştirmiş olur ve özgüveni de artar kendiliğinden. Yapı olarak karşısındaki tarafından ilgilenmeyi arzu eden kadın özellikle eşine farklı gözükmek ve mutlu etmek için farklı saç modeli deneyebilir.

Saç Kesim Modelleri

Saçlarınız için modellerin öneminin yanında saç kesim modelleri de farklı şekillerde karşımıza gelmektedir. Küt kesimin yanında daha farklı kesim modelleri de olmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir; Kısa, uzun, kaküllü, asimetrik, düz ve topuz gibi birçok saç kesim modeli karşımıza çıkmaktadır. İstediğiniz kesim modelini saçlarınızda kullanabilirsiniz.

Kısa Küt Saç Kesim Modelleri

Saçlarda kısa küt saç kesim modelleri birçok şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Kısa ve uzun nasıl isterseniz ona göre kestirebilirsiniz. Arkadan topuz şeklinde durabilecek şeklinde kesim yapılanları da vardır veya asimetrik şekilde de kestirebilirsiniz. Kakül sevenler için saçlarınız önünde kakül bırakarak ta saçınızı kestirebilirsiniz. Kakül benimde sevdiğim kesim modelidir. Çok hoş güzel bir hava katıyor sanki insana. Hiç kullanmadıysanız deneyebilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

Saç kesimi başlı başına bir sanat işidir ve bu işte ustalaşmış kuaförlerce çeşitli şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Kısa saç modelleri içerisinde size bu yazımızda küt saçlar üzerinde durmaya çalıştık. Küt saçı kısa saç modeli olarak kullanabilirsiniz. Birçok kesim modellerinden faydalanarak kısa saçlar ilginç şekillerde modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Bu modelleri istediğiniz saç renginde uygulayabilirsiniz. Saç rengi olarak herkes kendi zevkine göre tercih etmektedir. En hoş duranı siyah gibi sanki. Siyah hem asil gösteriyor bir kadını hem de  saçmodelini güzel ortaya çıkarıyor sanki. Bunun dışında kızılve sarı renk ve ya kahveringide kısa saç modellerinde kişinin ten rengi uyumluysa güzel durabilir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*