Topuklu Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Topuklu ayakkabılar, kadınların en sevdiği ayakkabı türleri arasındadır. Kullanımı sırasında rahatlık konusunda sıkıntı çıkarsa bile kadınların hiçbir zaman vazgeçemediği ender objelerdir. Seneler boyunca dişilik sembolü olarak bilinen topuklu ayakkabıların günümüzde de popülerliği devam etmektedir. Vücudun ağırlık merkezini değişmesine neden olarak kalça kısmının çok daha çıkık ve bacakların uzun görünmesini sağlayan ayakkabılar kadınların en büyük tutkusudur.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Şık ve çok daha çekici bir görünüm elde edebilmek için kıyafet tarzın bütünü oluşturmak son derece önemlidir. Bu nedenle kıyafetlerinize her zaman uygun bir ayakkabı seçimi yapmanız gerekmektedir. Ayakkabı seçmek kıyafet seçmek kadar önemlidir.

Sabah saatleri içerisinde eşofmanın altına topuklu ayakkabı giymek son derece kötü bir görüntü oluşturur. Topuklu ayakkabı seçiminin giyim konusuna geldiğimizde zamanlamanın önemli olduğunu anlayabiliriz.

Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Siyah bir elbiseniz varsa ayakkabıyı da siyah tonlarında seçmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu tamamen hatalı bir seçim olmaktadır. Her iki bölgeyi aynı tarz süslemek pek çok kadın tarafından uyumlu olduğu düşünülse de modacılar bu durumu oldukça abartılı ve gereksiz bulmaktadır. Her zaman kostüm seçimi sırasında aynı renk ayakkabı seçmemeniz gerekir. Bazen aykırı durumları yakalayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kahverengi bir eteğin alt tarafına sarı bir ayakkabı şık durabilir. Genel olarak bu tarz aykırı renk kombini faciayla sonuçlansa bile yine de denemek isteyebilirsiniz.

İş Hayatında Ayakkabı Seçimi

İş kadınları için topuklu ayakkabılar vazgeçilmezdir. Topuklu ayakkabılar, iş kadınlarını işi konusunda profesyonel göstermektedir. Etek ya da pantolon, hangi kıyafet olursa olsun topuklu ayakkabı iş dünyası kadınları konusunda vazgeçilmezler arasındadır. Örnek vermek gerekirse lacivert bir takımın alt tarafına yine koyu renge sahip bir topuklu ayakkabı giymek kadınların özgüvenini arttırırken iş dünyası içerisinde göreceği saygıyı da yükselmektedir.

Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır
Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır

Topuklu ayakkabı seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir tanesi ise çıplak ayakla denememektir.

Sağlıklı Ayakkabı Seçimi
Sağlıklı Ayakkabı Seçimi

Gün içinde ayakların terlemesi ya da dış faktörler yüzünden nemlenmesi son derece doğal bir olaydır. Nemli ayaklar üzerinde doğal bulunmayan malzemelerle üretilecek olan ayakkabılar istenmeyen etkiler yaratmaktadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*