Vücut Tipine Göre Etek Seçimi

Bugün yazımızda vücut tipine göre etek seçimini anlatacağız. Bildiğiniz gibi hepimizin farklı vücut formları var kimimiz armut tip kimimiz elma tip kimimiz de kum saati tipe sahibiz. Bunları kısaca açıklamak kaçak iddaa gerekirse; armut tip üst beden dar alt beden geniş şeklinde olur. Göğüs kısmı daha inceyken kalça ve basen kısmı daha geniştir.  Elma tipte tam aksine fazlalık üst bedendedir. Kum saatinde ise bel ince üst beden ve alt beden daha standarttır. Vücut tipinize hangi eteklerin uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız gelin yazımızı okumaya devam edin.

vucut tipleri
Etek Seçimi Vücut Tipine Göre Yapılmalı

Armut Tip Vücut İçin

Bu tip yapışımda aşağıya doğru genişleyen etekler yani çan tarzı etekler uygun olacaktır. Bu şekilde dikkat kalçalardan uzaklaşır ve daha ince bir görüntüye kavuşulur. Etek boyunuzun da dizininiz üstüne fazla çıkmaması sizin için daha uygun olacaktır.

etek secmek
Etek Modelleri Nasıl Seçilmeli

Elma Tip Vücut İçin

Elma tip içinde yine çan etekler uygun olacaktır. Çan etekler bol olduğu ve tene direkt yapışmadığı için genel olarak her vücuda uygundur. Elma vücut yapısına sahip kadınlar da rahatça çan tarzı etek kullanabilir.

vucut tipine gore etek secimi
Doğru Etek Seçimi

Kum Saati Tip Vücut İçin

Kum saati vücuda sahip olan kadınlar nispeten biraz daha şanslı olur. Kum saati vücut tipi için kalem etekler iyi olacaktır. Kalem etek formu gereği vücudu oldukça iyi gösteren bir etek modelidir.

etek secimi
Etek Modelleri Vücuda Göre Seçilmeli

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*